Z czym pić wodę mineralną?

Woda jest składnikiem wszystkich płynów ustrojowych człowieka. To znaczy, że bierze udział w transporcie składników odżywczych, termoregulacji czy poprawnym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Większość z nas powinna spożywać jej od 1,5 do 2 litrów na dobę, a w czasie upałów czy uprawiania sportów może to być nawet 4-5 litrów. Niestety ogromna ilość osób ma z tym niemały problem, ponieważ chce pić tyle, ile trzeba, ale woda wydaje się niesmaczna. Dowiedz się, z czym pić wodę, żeby smakowała wyśmienicie.

Po pierwsze – wybierz dobrą wodę!

Nie bez znaczenia w spożywaniu odpowiedniej ilości płynów jest jakość dostarczanej organizmowi wody oraz ilość zawartych w niej minerałów. Jeżeli dopiero wyrabiasz w sobie nawyk picia, najpierw zdecyduj się na wodę źródlaną. Chociaż ma ona zdecydowanie mniej minerałów, jej spożywanie w dużych ilościach jest znacznie łatwiejsze. Na nieco bardziej nasyconą składnikami odżywczymi wodę, również przyjdzie czas.

Jeżeli nie chcesz kupować butli z wodą, możesz zdecydować się na bardzo popularne ostatnio dystrybutory wody P.O.U. Ich zasada działania jest prosta – należy podłączyć je do sieci wodociągowej, a one będą samodzielnie oczyszczać wodę dla użytkownika. Wśród ich zalet można wymienić to, że:

  • są bardzo wygodne i estetyczne – wystarczy nacisnąć przycisk, by odmierzyć potrzebną ilość wody do szklanki lub butelki,
  • są ekonomiczne – ponieważ bazują na wodzie z kranu, praktycznie nie generują dodatkowych kosztów,
  • dzięki nim woda smakuje po prostu lepiej – jeżeli do tej pory próbowałeś pić wodę z kranu, być może nie smakowała Ci ona ze względu na znajdujące się w niej zanieczyszczenia czy rdzę z rur. Z dystrybutorem filtrującym ten problem zostanie zażegnany.

Z czym najlepiej pić wodę? Dobierz dodatki do wody!

Picie wody nie wychodzi Ci najlepiej, ponieważ nie lubisz jej smaku, a raczej jego braku? Z czym pić wodę mineralną, żeby była lepsza? To bardzo popularny problem, na który skarży się duża ilość osób. My rekomendujemy zaopatrzenie się w soki do wody. Ponieważ nadają one wodzie smak i aromat, ta staje się znacznie łatwiejsza do picia. Pomaga to nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Wybór różnych wersji soków jest zniewalający, zatem niemal codziennie będziesz mógł pić wodę o innym smaku!

Alternatywą dla soków do wody jest przykładowo dodanie do niej listków świeżej mięty lub bazylii. Te tuż przed wrzuceniem do kubka lub bidonu można pokruszyć w palcach – w ten sposób rośliny natychmiast uwolnią oryginalny smak i aromat. Alternatywą jest wyciśnięcie do wody odrobiny cytryny lub limonki. Coraz więcej osób lubi przygotowywać sobie również wodę z ogórkiem, pomarańczą, truskawkami, malinami czy czarną porzeczką. Ponakłuwanie ich np. słomką sprawia, że soki z owoców dostają się do wody i zmieniają jej smak. Trzeba też zauważyć, że tak podana woda zaczyna się prezentować zupełnie inaczej, szczególnie w przezroczystych bidonach. Po tak przygotowany napój aż trudno nie sięgać w ciągu dnia. Od teraz picie wody będzie prostsze!

Scroll to Top