Kiedy pracodawca musi zapewnić wodę do picia?

Każdy człowiek powinien pić od 2 do 2,5 l wody dziennie. Norma ta dotyczy wszystkich osób dorosłych, które nie zmagają się z chorobami stanowiącymi wyjątek od reguły. Zapewnienie dostępu do nieodpłatnej wody pitnej należy do podstawowych obowiązków pracodawcy. Jest to szczególnie ważne w miesiącach letnich ze względu na wysokie temperatury. Nieodpowiednie nawodnienie organizmu może prowadzić do omdleń, a także wpływać na słabszą efektywność pracy, co także powinno mieć znaczenie dla osób zarządzających zespołem. 

 

Kiedy pracodawca musi zapewnić wodę do picia? Tę kwestię regulują przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Czytamy w nich, że pracodawca jest zobowiązany zapewnić podwładnym dostęp do wody pitnej niezależnie od stanowiska. Może być to woda butelkowana lub woda z dystrybutorów, które są świetnym rozwiązaniem w biurach. Zgodnie z obowiązującym prawem nie mogą one jednak stać od miejsca wykonywania pracy dalej niż 75 m. W zależności od wielkości budynku rozmieszcza się je po kilka sztuk na każde piętro. 

\"\"

Kiedy pracodawca musi zapewnić wodę, pisze do nas

Aqua Żywiec to krystalicznie czysta woda pozyskiwana z górskiego źródła szczelinowego Ceretnik w Ślemieniu koła Żywca. Wyróżnia się doskonałym smakiem, mnogością mikroelementów i ograniczoną ilością sodu. Jest to woda o niskiej mineralizacji wydobywana spod ziemi, dzięki czemu nie jest skażona bakteriami oraz substancjami chemicznymi. Kiedy pracodawca musi zapewnić wodę, pisze do nas, ponieważ Aqua Żywiec idealnie sprawdzi się w każdej firmie. Realizujemy zlecenia zarówno dla dużych korporacji, jak i małych rodzinnych biznesów. Dostawy wody do biur odbywają się zawsze w ustalonym wcześniej terminie lub w 24 godziny od złożenia zamówienia.

 

Temat zapewnienia wody pitnej w firmie jest jednak znacznie bardziej zawiły, ponieważ dotyczy również doboru odpowiedniego dystrybutora. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno tradycyjne dystrybutory butlowe, jak również nowoczesne dystrybutory filtrujące wodę P.O.U. Decydując się na pierwsze rozwiązanie, zyskują Państwo wygodę wynikającą z ograniczenia plastikowych odpadów, ponieważ baniaki wykonane są z poliwęglanu, a więc po dezynfekcji mogą być ponownie napełnione. Druga opcja pozwala natomiast na nieograniczony dostęp do wody pitnej za sprawą bezpośredniego podłączenia do sieci wodociągowej. Warto wspomnieć także o tym, że dystrybutory P.O.U. zawsze zapewniają stałe koszty niezależnie od zużycia wody. 

Aqua Żywiec – Twój partner w dostawach wody pitnej

Regularne dostawy wody pitnej Aqua Żywiec to dla pracodawcy pewność, że dopełnił wszelkich obowiązków wynikających z przepisów prawa. Na tym jednak nie koniec, bo kiedy pracodawca musi zapewnić wodę do picia osobom zatrudnionym, może zapomnieć o innych ważnych kwestiach dotyczących prawidłowego funkcjonowania firmy. Nasze usługi są więc idealną opcją dla osób zapracowanych, które potrzebują zaufanych partnerów biznesowych. 

Scroll to Top