Ile powinno się pić wody?

Ciało człowieka w 70% składa się z wody. Jej regularne uzupełnianie jest czynnością niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu i należy o tym pamiętać. To, ile powinno się pić wody, zależy od płci, wieku, wagi, trybu życia, a także stanu zdrowia. Za normę dzienną dla dorosłych uważa się 2,5 l wody, czyli ok. 10 szklanek. W przypadku dzieci te ilości są zmienne i zależą głównie od wieku malucha. Odpowiedź na pytanie ile powinno się pić wody dziennie, nie rozwiązuje jednak wszystkich problemów, ponieważ równie ważne jest zwracanie uwagi na to, jaką wodę dostarczamy naszemu organizmowi. Decydując się na produkty Aqua Żywiec, mogą mieć Państwo pewność, że dokonali najlepszego wyboru. 

\"ile

Jak obliczyć ile wody powinno się pić?

Określenie dziennego zapotrzebowania na wodę jest banalnie proste. Jeśli nie wiedzą Państwo, jak obliczyć ile wody powinno się pić, wystarczy poznać swoją wagę. Na każdy kilogram przypada 30 ml wody dziennie, więc należy pomnożyć tę wartość przez masę ciała. Jeśli jest się na ścisłej diecie, dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę wydatkowane kalorie – na każde 1000 kcal zaleca się 1000 ml wody dziennie. Do wskazanych wartości wlicza się zarówno wodę dostarczaną w formie płynnej (z butelki, dyfuzora lub kranu), jak również tę obecną w produktach spożywczych.

Co ile powinno się pić wodę?

Regularne nawadnianie organizmu to niezwykle ważna kwestia, ponieważ może mieć bezpośredni wpływ na samopoczucie. Co ile powinno się pić wodę? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak nie można dopuścić do sytuacji, w której organizm będzie bliski odwodnienia. Nie zaleca się również, aby wypijać na raz zbyt dużej ilości wody, co może doprowadzić do nagłego spadku poziomu elektrolitów zagrażającemu życiu. Dobrą praktyką jest posiadanie butelki wody zawsze przy sobie i sięganie po nią w wolnych chwilach pijąc kilka łyków wody. 

Jaką wodę wybrać na co dzień?

Poruszając temat tego, ile litrów wody powinno się pić dziennie, trzeba koniecznie zapoznać się też z jej składem. Nasza woda charakteryzuje się doskonałą jakością, krystaliczną czystością i niską zawartością sodu. Posiada także cenne mikroelementy i doskonale sprawdzi się do codziennego nawadniania organizmu.

 

Wybór wody na co dzień zależy jednak przede wszystkim od stanu zdrowia. Osoby cierpiące na kamicę nerkową nie powinny pić wód z dużą zawartością wapnia. Pacjentom z osteoporozą natomiast jest ona wręcz zalecana. Aqua Żywiec dzięki niskiej zawartości sodu sprawdzi się u osób chorujących na nadciśnienie tętnicze.

Najlepsza woda źródlana – Aqua Żywiec

Mamy nadzieję, że tym wpisem rozwialiśmy Państwa wątpliwości dotyczące tego, ile szklanek wody powinno się pić dziennie. Nie zawsze muszą to być oczywiście szklanki, ale w warunkach domowych lub w biurze stanowią one niezastąpioną miarkę. Aqua Żywiec jest dystrybutorem wody źródlanej w butlach o pojemności 19 l i butelkach 1,5 l oraz 0,5 l. Dysponujemy również dystrybutorami wody, które dowozimy i instalujemy w wybranym przez Klienta miejscu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, która z pewnością pomoże zadbać o odpowiednie nawodnienie bliskich, pracowników czy uczniów w szkołach każdego szczebla.

Scroll to Top