Czy woda z dystrybutora jest zdrowa?

Każdy z nas powinien pić codziennie co najmniej dwa litry wody dziennie. Jednak w natłoku codziennych obowiązków i spraw nie jest to takie łatwe, a noszenie ze sobą butelek bywa uciążliwe. Aby ułatwić nawadnianie organizmu i zaspakajać pragnienie, często w różnego rodzaju budynkach, biurach, gabinetach czy szkołach mamy do dyspozycji dystrybutory wody. Czy jednak picie wody z dystrybutora jest zdrowe? Sprawdź, czy warto zastosować takie rozwiązanie w domu i w biurze.

Dystrybutor wody – czy to dobry wybór?

Dystrybutor wody to urządzenie, które umożliwia filtrowanie, podgrzewanie wody oraz serwowanie jej za pomocą specjalnych kraników lub przycisków funkcyjnych w zależności od modelu. Takie rozwiązanie jest powszechnie wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej, biurach, ale także domach. Z pewnością zdecydowanie się na dystrybutor to ogromna wygoda i umożliwienie dostępu do wody wszystkim osobom czy mieszkańcom. Regularne korzystanie z dystrybutora pozwala również zaoszczędzić spore kwoty w porównaniu z zakupem wody butelkowanej. To również o wiele wygodniejsza opcja, niewymagająca częstego dźwigania zgrzewek z wodą.

Korzystanie z dystrybutora to też zmniejszenie ilości generowanych odpadów plastikowych i rozwiązanie, które bywa pomocne w wyuczeniu nawyku częstego picia wody, co jest zalecane i zdrowe. Wiele osób zastanawia się jednak, czy woda z dystrybutora jest zdrowa. W tej kwestii istotne jest pamiętanie o kilku kluczowych aspektach.

Zdrowa woda z dystrybutora – jak o to zadbać?

Woda z dystrybutora jak najbardziej może być zdrowa i pełna korzystnych dla organizmu związków mineralnych. Aby faktycznie tak było, należy pamiętać o regularnym dezynfekowaniu urządzenia oraz utrzymywaniu filtrów we właściwym stanie. Kluczowe jest tu odkamienianie i sanityzacja, czym zajmują się profesjonalne firmy, a często również dostawcy wody do dystrybutorów, jak i samych urządzeń.

Posiadacze dystrybutorów wody powinni też na bieżąco dbać o części zewnętrzne urządzeń, takie jak kraniki czy ociekacz. Warto regularnie je czyścić z zastosowaniem preparatów przeznaczonych do czyszczenia takich sprzętów opatrzonych właściwymi certyfikatami. Takie działania pozwalają też pozbyć się różnego rodzaju mikroorganizmów, które mogłyby przyczynić się do pogorszenia smaku wody czy wywołania dolegliwości żołądkowych.

Dystrybutor wody – jak zadbać o zdrową wodę i doskonały smak?

Aby woda z dystrybutora była zdrowa, ważne jest nie tylko regularne czyszczenie, konserwacja i sanityzacja urządzenia. Kluczowe jest również wybranie dostawcy, który oferuje wodę dobrej jakości, pełną cennych składników mineralnych.

Dużym powodzeniem w tym zakresie cieszy się woda Aqua Żywiec. To chętnie wybierana woda do dystrybutorów tradycyjnych, jak i nowoczesnych, która stanowi idealną propozycję zarówno do biur, budynków użyteczności publicznej, placówek medycznych, jak i do domów. Zadbaj o wygodę, zdrowie i doskonałe nawilżenie organizmu swojego i swoich najbliższych.   

Scroll to Top