Dla placówek oświaty

Od wielu lat coraz więcej w przestrzeni publicznej mówi się o znaczeniu wody dla organizmu człowieka. Kampanie prozdrowotne, publikacje i dietetycy zalecają picie minimum 2 litrów dziennie, co jest konieczne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, ale też dla gospodarki wodnej każdego z nas. Odradza się natomiast picie gazowanych napoi i słodkich soków, a przynajmniej ich znaczne ograniczenie. Bardzo ważne jest, więc zapewnienie dostępu do wody pitnej w placówkach edukacyjnych.

Znaczenie wody dla zdrowia dzieci i młodzieży

Picie odpowiedniej ilości wody jest szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży, których organizm rośnie, rozwija się, a umysł pracuje na najwyższych obrotach. Nawadnianie organizmu jest szczególnie ważne podczas pobytu najmłodszych w szkole. Spędzają oni tam znaczną część dnia, nauka wymaga wysiłku intelektualnego, a przerwy fizycznego i społecznego. Woda ma duże znaczenie dla sprawnego i wydajnego funkcjonowania rozwijającego się organizmu, a jej braki mogą powodować nawet słabość, wyczerpanie, dezorientację, nieumiejętność skupienia uwagi, co przekłada się na ogólne samopoczucie uczniów i osiągane przez nich wyniki w nauce. Pragnienie daje o sobie znać w bardzo przykry sposób. Gdy dziecku chce się pić, trudno mu myśleć o czymkolwiek innym, dlatego tak ważne jest, by szkoła zapewniała każdemu dziecku dobrej jakości wodę pitną i zaopatrzyła się np. w dystrybutory wody dla placówek oświaty.

Prawo na straży zdrowia i komfortu uczniów

Kwestię zapewnienia dostępu do wody pitnej dla uczniów regulują także przepisy prawa. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w zakresie BHP to na dyrektorach szkół spoczywa obowiązek zapewnienia uczniom dostępu do wody pitnej. Przepisy te obowiązują w Polsce już od 01. 03.2019 r., więc jeśli jakaś placówka jeszcze nie dostosowała się do wymogów prawa, najwyższy czas zaopatrzyć ją w dystrybutory wody dla szkół.

Dystrybutory wody w placówkach edukacyjnych, jako optymalne rozwiązanie

Zapewnienie dostępu do wody dla tak dużej ilości osób, jak to ma miejsce np. w szkołach, wymaga przemyślanych i inteligentnych rozwiązań. Z jednej strony woda powinna być najlepszej jakości, z drugiej strony istotna jest także strona ekonomiczna przedsięwzięcia. Nie można zapomnieć także o logistyce, gdyż ważne jest to, aby woda była dostępna w sposób nieprzerywany. Na te wszystkie potrzeby odpowiadają dystrybutory wody dla szkół. Wykorzystują one filtry do uzdatniania wody wodociągowej, tak, że w urządzeniu dostępnym dla uczniów, nie trzeba wymieniać butli z wodą, co mogłoby powodować chwilowe braki w dostępie do wody. Do tego niektóre z firm oferują bardzo korzystne warunki współpracy, w których mieści się bezpłatny i szybki serwis, bezpłatna wymiana filtrów i brak kaucji za urządzenia.

Gwarantujemy:
• stały miesięczny koszt;
• bezpłatny serwis;
• bezpłatną wymianę filtrów;
• brak kaucji za urządzenia;
• szybki serwis oraz realizacje zamówień w czasie maksymalnie 48 godzin od chwili zgłoszenia;
• konkurencyjne ceny;
• brak kłopotliwej infolinii- każda placówka dostaje numer telefonu bezpośrednio do swojego opiekuna regionu.
• ekologię – filtrowanie wody może być postrzegane jako rozwiązanie bardziej ekologiczne: nie zużywa się żadnych opakowań;
• brak potrzeby wymiany ciężkich butli, co przekłada się na bezpieczeństwo dzieci.

Więcej na temat systemu P.O.U. znajdą Państwo w zakładce “Dystrybutory filtrujące wodę P.O.U.